Bulut Web Site ile kurulmuş bir web sitesinin Google'da yer alması şartlara bağlı olarak 2 saat içinde gerçekleşebilir. 

Bu şartların dışında yeni açılan web sitelerinin Google üzerinde arama sonuçlarında çıkması için genelde 1 hafta bekleme süresi bulunmaktadır. Bazen bu süreç 15 günü bulmaktadır ve her site için bu durum geçerlidir. 

Google, internetteki web sitelerinin tarayan ve bunları listeleyen bir internet şirketidir. 

Her gün milyarlarca web sayfasını Google Botları adı verilen programlarla tarama yapmaktadır ve arama sonuçlarına eklemektedir. Bu sebeple yeni web sitelerinin Google sonuçlarında yer alması anında gerçekleşmez. 

Bazı durumlarda web sitenizde bir sorun varsa bu listeleme gerçekleşmeyebilir.

Web sitenizin Google'da çıkmamasının olası bazı sebepleri;

Alan adınız Google'dan banlıdır

Bir alan adını yeni almış olsanız bile daha önceki sahibi alan adınızı cezaya sebebiyet verecek bir şekilde kullanmış olabilir. 

Web siteniz kopya içerik veya spam sebebi ile listeye eklenmemiştir.

Web sitenizde farklı sitelerden alınmış kopya içerikler bulunması sitenizin arama sonuçlarında çıkmasını engelleyebilir. Üst sıralarda yer almak istediğiniz anahtar kelimeleri gereğinden fazla kullanmış veya bunlarla ilgili bilgi sunmayan sayfalarınız sebebi ile ceza almış olabilirsiniz. 

Firma adınıza benzer isimlerde daha önce açılan web siteleri

Firma adınıza benzer veya aynı isimle faaliyet gösteren firmalar varsa, firma adınız daha önce rehberlerde yer aldıysa arama sonuçlarında web sitenizi göremeyebilirsiniz. Bu Google'ada sitenizin olmadığını göstermez. 

Sitenizin Google'da olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki aramayı gerçekleştirebilirsiniz. 

site:alanadi.com 

Google botları bir sebepten sitenize uğramamıştır

Google botları nadiren de olsa bazı siteleri göz ardı edebilirler. Sitenizin arama sonuçlarına eklenme sürecini hızlandırmak için web sitenizi Google'a bildirmeniz yeterlidir. 

Google'a site ekleme sayfasında detaylı açıklama ve video sunumu ile bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz. 

Google'a Web Site Ekleme

Bulut Web kullanıcısı olarak, web sitenizin Google arama sonuçlarında yer alması hakkında destek için Bulut Web Site müşteri hizmetlerini arayabilir ve destek talep edebilirsiniz.