Güncelleme: V3 sürümü ile beraber sitemap web sitenizin sitemap adresleri değişti. V3 sürümü kullanan Bulut Web Site sahipleri sitemap adreslerini aşağıdaki şekilde kullanmaları yeterlidir. 

Google'a eklemeniz gereken adres: sitemap.xml 

İşlemler için videomuzu izleyebilirsiniz.

Google her gün milyarlarca web sitesini gezmekte ve onları uygunluklarına göre arama sonuçlarında göstermektedir. Yeni açılan web siteleri için bu süre uzun sürebiliyor. İşlemleri hızlandırmak için Google'a web sitenizi bildirmeniz gerekiyor. 

Peki bu işlem nasıl yapılır?

Size konu ile ilgili anlatım ve video sunuyoruz. 

Web sitenizi yayına aldıktan sonra Google'ın sitenize sıklıkla uğrayarak içeriklerinizi kontrol etmesi için sistem tarafından otomatik sitemap dosyası oluşturulur. 

Bu dosya yolunu Google'a bir kere bildirim yapmanız gerekmektedir. 

Webmaster Tools veya Search Console olarak geçen bu Google hizmeti tamamen ücretsizdir. Bu özellik sayesinde yeni açılan web sitenizi  Google'a bildirerek web sitenizin arama sonuçlarında daha hızlı çıkmasını sağlayabilirsiniz. 

Video

Bu işlemler için bir Google (gmail) hesabınıza ihtiyacınız olacak. Videoyu Youtube logosuna tıklyarak yeni bir sayfada açın ve HD formatına gelmesini bekleyin. 

Google hesabınız ile aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin. 

https://search.google.com/search-console/about

ŞİMDİ BAŞLA seçeneği ile ilk sitenizi eklmeye başlayabilirsiniz. 

Bu panel açık durumda iken diğer sekmede web sitenizin yönetici sayfasını açmalısınız. 

siteadi.com/admin yolunu kullanarak web sitenizin yönetim paneline giriş yapın. Daha sonra ayarlar sayfasına giderek videoda belirtilen işlemleri tamamlayın.