Neredeyse her modülde bulunan SEO SEÇENEKLERİ menüsü hakkında bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

Öncelikle SEO nedir bundan başlayalım.

SEO açılımı, İngilizce Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinden gelmektedir. Arama motortları aslında Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak için uygulaman işlemlerdir. 

SEO hakkında bir çok site bilgiler verebilir. Aynı maddeler sıralanır fakat uygulanan bir işlem her web sitesinde aynı etkiyi yaratmaz. Bir SEO kriteri bazı siteler için faydalı olabilirken bazıları için fayda sağlamaz.

Öyle ki son yıllarda Goolge yeni siteler için oldukça titiz davranıyor. Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde rekabet yüksekse  çok dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi taktirde sizi uzun ve zorlu bir süreç bekliyor. 

Özetlersek sistemde bulunan SEO SEÇENEKLERİ bölümünde dikkatli olmanız gerekiyor. 

Sistemsel olarak Goolge'ın istediği bir çok kriteri Bulut Web Site hali hazırda uyguluyor. Tavsiyemizi sorarsanız menüde bulunan SEO AÇIKLAMA bölümünü doldurmanız yeterlidir. 

SEO BAŞLIK yine sistem tarafından otomatik olarak doldurulmaktadır. 

SEO ANAHTAR KELİMELER ise ilgili sayfanın neler içerdiğini kelimelerle anlatmanızı bekliyor. 

Örneklendirirsek: 

SEO BAŞLIK: 1.18 ÖLÇEK MUSTANG KIRMIZI MODEL ARABA (Ortalama 60 karakter)

SEO AÇIKLAMA:  Uygun fiyatlarla 1.18 ölçeğinde Mustang model arabaların bulunduğu sayfa. ( Ortalama 160 karakter)

SEO ANAHTAR KELİMELER: model arabalar, oyuncak arabalar, mustang, vs (Ortalama 15 kelime ve kelime öbeği)

Başlıklar sistem tarafından otomatik olarak belirleniyor. Anahtar kelimeleri girmek sizin kararınız olarak kalmalı. Fakat Açıklama alanını her içerik için ayrıca girmeniz sizi üst sıralara taşıyacaktır. 

Hepsini boş bırakmanız sizin Google'da alt sıralarda çıkaracağı anlamına gelmez. Özetlersek SEO hakkında deneyiminizi yoksa bu menüyü kullanmayabilirsiniz. 

Bulut Web SEO hakkında detaylı bilgi edinin.