Web Site Kurulum İşlemleri

Bu yazımızda sitenizin kurulum işlemlerini, ilk ayarlarınızı nasıl yapmanız gerektiğini, eğer alan adınız varsa yeni sunucunuza nasıl yönlendirme yapacağınızı anlatıyoruz.  

Web Site Kayıt Tipi (Alan adı seçimi)

Bulut Web Site sistemini kullanmak için com, net veya gerekli belgeleriniz bulunuyorsa com.tr uzantılı alan adlarından birisini satın almanız gerekiyor. Alan adınızı Bulut Web Site üzerinden satın alabilirsiniz. Alan adınızın seçimi SATIN ALMA işlemi ile beraber başlamaktadır. 

Alan adı özellikleri 

Seçmek sitediğiniz alan adında türkçe karakterler (üğişçö) bulunmamalıdır. Dilerseniz firmanızın adını veya ürün arama kelimenizi alan adı olarak seçebilirsiniz. com.tr uzantılı bir alan adı seçecekseniz, marka tescil belgesi veya firma vergi levhasında seçmek istediğiniz alan adının kelimesi geçmelidir. 

Zaten bir alan adınız bulunuyorsa 

Halihazırda bir alan adınız mevcut ise yine Bulut Web Site hazır web sitesi sistemini kullanabilirsiniz. Mevcut uzantılar listede çıkmıyorsa lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Alan adı transferi

Farklı bir firmada bulunan alan adınızı Bulut Web'e taşıyarak web sitenizin ilgili alana kurulmasını sağlayabilirsiniz. Transfer işlemleri için "alan adı transfer şifresi" gerekmektedir. 

Satın alma işlemleri sonrasında ise mevcut alan adı kontrol panelinizden aşağıdaki DNS adreslerini alan adınıza belirtmelisiniz. 

Bulut Web Site DNS adresleri: 

ns1.novo.com.tr

ns2.novo.com.tr  

Bu işlemi yaptıktan sonra 1 ila 24 saat için alan adı firmanız gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Genelde bu süre 1 saat içinde tamamlanır. com.tr uzantılı alan adı bir alan adı için dns adresi değişikliği ise 2 saat gibi bri süreyi bulabilir. 

Web Site Kurulduktan Sonra

Alan adı işlemleriniz tamamlandıktan sonra web siteniz 30 dakika içinde kurularak, yönetim paneli ve email panel kullanım bilgileri tarafınıza iletilir. Bu aşamadan sonra web sitenizin ilk kurulum ayarlarını yapmanız gerekiyor. 

Sıfırdan kurulum

  • İletişim bilgilerinin girilmesi,
  • Kategorilerin açılması 
  • Açılan kategorilere sayfaların açılması
  • Oluşturulan içeriklerin site menüsüne eklenmesi, 
  • Ana sayfa içeriğinin seçilmesi,

olarak ana başlıklar altında toplayabiliriz. 

Mevcut web sitesi içeriklerini kullanarak sitenizi kuracaksanız "hızlı düzenleme" modunu kullanarak istediğiniz içerikleri ekleyerek sitenizi açabilirsiniz.

Web sitenizi kurarken öncelikle dikkat etmeniz gerekenler

  1. Firma İsmi
  2. Logo Seçimi,
  3. Firma detay bilgileri

Google üzerinde de hızlıca yer almak istiyorsanız, sayfalarınzın ve ana sayfa içeriğinizin tamamlanmış olmasına dikkat edin.

Web site kur, site kur, web site kurulumu gibi işlemlerin açıklamaları bu şekildedir. 

Bulut Web Site Kur işlemleri ile yapılmış bazı örnek web site referanslarımızı inceleyin. Sorularınız varsa bize 0212 403 19 22 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.