Bulut Web Site lisansını satı aldıktan sonra yapmanız gerekenler hakkında. 

1 - Yeni alan adı kaydı ile satın alma

Satın alma işlemleriniz tamamlandıktan sonra alan adınzı yeni kayıt yapılacak ise web siteniz, seçtiğiniz alan adına kurularak 30 dakika içinde yönetim paneli bilgileri tarafınıza iletilir. 

Bu aşamadan sonra logonuz, iletişim bilgileriniz gibi bilgileri girerek yeni web sitenizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İçerikleri değiştirmek istiyorsanız, panel girişi yaptıktan sonra hızlı düzenleme modunu kullanarak web sitenizin içeriklerini tamamen değiştirebilirsiniz. 

Bir web sitesi açmanız için yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar. 

2 - Alan adınızı Bulut Web Site'ye transfer etmek isterseniz

Siparişinizi oluştururken alan adımı transfer etmek istiyorum seçeneği ile satın alma işlemi tamamladıysanız, tarafımıza alan adınızın kayıtlı olduğu firmadan alınacak alan adı transfer şifresini iletmeniz gerekmektedir: Transfer işlemlerini başlatmadan önce panelinizinden DNS değişikliği yaparsanız transfer işlemi bitmeden de web sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.Alan adı trasnfer işlemleri ortalama 7 gün sürmektedir.  

3 - Kendinize ait bir alan adınız varsa

DNS ayarlarını alan adı panelinizden yapmanız gerekiyor.

Bulut Web Site DNS adresleri: 

ns1.bulutwebsite.net

ns2.bulutwebsite.net

Alan adı satın aldığınız firmanın panelinde DNS değiştirme menüsünden üstteki bilgileri girmeniz yeterlidir. Panel kullanımı hakkında sorularınız için alan adı firmanız ile iletişime geçmelisiniz. Dns değişikliğinizi başarıyla yaptıktan sonra alan adınızın Bulut Web Site sunucularına yönlenmesi ortalama 1 saati bulur. Bu alan adı firmanıza göre değişiklik gösterir. Com.tr uzantlı bir alan adını varsa genellikle 2 saat sürer.  

DNS Adreslerimiz sayfasından detaylı bilgi alabilir ve diğer alan adı firmalarının DNS değişikliği bilgisine ulaşabilirsiniz.  

Alan adını tarafımızdan kaydınız yapmanız durumunda ise lisans satın aldıktan sonra bütün ayarlar tarafımızdan yapılacaktır. Sonrasında web sitenizin kurulum bilgisi ve yönetim paneli şifreleri mail yolu ile gönderilecektir. 

Tüm sorularınız için bize mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz. 

0 212 403 19 22