Satın Aldıktan Sonra

Bulut Web Site lisansını satı aldıktan sonra yapmanız gerekenler hakkında. 

Bulut Web Site lisansını satın aldıktan sonra domain ayarlarınızın yapılması gerekiyor. Şayet alan adını da bizden satın aldıysanız gerekli ayarları ekibimiz sizin yerine yapacaktır. 

Kendinize ait bir alan adınız varsa DNS ayarlarını alan adı panelinizden yapmanız gerekiyor.

Bulut Web Site DNS adresleri: 

ns1.novo.com.tr

ns2.novo.com.tr  

Alan adı satın aldığınız firmanın panelinde DNS değiştirme menüsünden üstteki bilgileri girmeniz yeterlidir. Panel kullanımı hakkında sorularınız için alan adı firmanız ile iletişime geçmelisiniz. Dns değişikliğinizi başarıyla yaptıktan sonra alan adınızın Bulut Web Site sunucularına yönlenmesi ortalama 1 saati bulur. Bu alan adı firmanıza göre değişiklik gösterir. Com.tr uzantlı bir alan adını varsa genellikle 2 saat sürer.  

Alan adını tarafımızdan kaydınız yapmanız durumunda ise lisans satın aldıktan sonra bütün ayarlar tarafımızdan yapılacaktır. Sonrasında web sitenizin kurulum bilgisi ve yönetim paneli şifreleri mail yolu ile gönderilecektir. 

Sistemi kullanabilmeniz için alan adınıza ait en az 1 adet e-posta hesabı açılması gerekmektedir. Bu e-posta adresini dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. E-posta adresiniz web sitenizde bulunan iletişim formları ve daha sonra Form Sihirbazı ile oluşturacağınız formların çalışması için kullanılacaktır. 

Web siteniz yayına girdikten yapmanız gerekenler için bir Başlangıç Rehberi hazırladık. Bu rehber ile sitenizi kolayca başlatabilirsiniz. 

Whatsapp