Bulut Web Site'de ürünlerinizi eklemek ve ürün kategorilerini menüde göstermek için aşağıdaki ayarları kullanabilirsiniz. 

ÜRÜN NASIL EKLENİR?

Web sitenize yönetici girişi yaptıktan sorna aşağıdaki yolu takip ederek ürün ekleme modülüne ulaşabilirsiniz. 

ÜRÜN YÖNETİMİ > YENİ ÜRÜN

Bu aşamadan sonra Ürün adı, ürün resmi ve ürün kategorisi seçimi ile ürününüzü ekleyebilirsiniz. 

Ürün ekleme alanı özellikleri

Ürü adı: Ürün adınızı bu alana giriniz. 

Alt başlık: Ürün ile ilgili öne çıkarmak istediğiniz bir cümlelik yazıyı ekleyebilirsiniz. 

Ürün resimleri: Ürün resimlerinizi en az 1 adet olacak şekilde ekleyin. Not: Bütün ürünlerinizde "Ürün resim ebatları" aynı ölçülerde olursa çok daha sunum yapabilirsiniz.  

Ürün detayları: Ürününüz hakkında bilgileri girebileceğiniz alan.

Teknik özellikler: Ürün teknik özellikleri tablosunu bu kısımdan oluşturabilirsiniz. 

SEO alanı hakkında: 

SEO alanı hakkında uyarı: Eğer SEO hakkında yeterli bilginiz bulunmuyorsa bu alanda işlem yapmadan önce bilgi edinmek için SEO yazılarını okuyabilirsiniz. 

Kaynaklar

Bulut Web SEO

SEO Alanlarının Kullanımı Hakkında

SEO Yazıları

Kategoriler: Daha önce bir kategori oluşturmadıysanız Hızlı Kategori Ekle bölümünde yeni bir tane ürün kategorisi ekleyebilirsiniz. Öncelikle ana kategorilerinizi oluşturduktan sonra bu alanı kullanmanızı öneririz. 

Fiyat ve sipariş seçenekleri: 

Satış fiyatı: Ürün satış fiyatınızı giriniz. Bu alan zorunlu değildir. Ürünlerinizi fiyatlı veya fiyatsız sunabilirsiniz. 

Stok kodu: Stok kodu ile satış yapmak istiyorsanız ürün stok kodlarınızı giriniz. Stok kodları ürün arama seçeneğinde desteklenmektedir. Müşterileriniz ürünlerinize stok kodu arayarak ulaşabilir. 

Sipariş izinleri: Üründe sipariş formu açık veya kapalı seçim yapabilirsiniz. 

Sipariş formu: Üründe SİPARİŞ VER veya TEKLİF AL gibi adını sizin belirleyeceğiniz buton oluşturun. Müşteriniz butona tıkladığında aynı sayfada bulunan sipariş formuna yönlendirilir.  

Ödeme bağlantısı: Bu alan ekleyeceğiniz web adresi ile ürün detayında yeni bir buton oluşur. Dilerseniz iyzlink benzeri bağlantı ile ödemeli satın alma sayfalarına yönlendirebilirsiniz. URL desteği vardır. Dilerseniz Whatsapp sohbet adresini ekleyerek butona Whatsapp Sipariş adını verebilirsiniz.