İşletme Web Sitenizi Kurarken Dikkat Etmeniz Gereken 5 SEO İpucu

Seo İpuçları

İşletme web siteniz ile vakit geçirirken bir kaç önemli SEO bilgisi öğrenmenin tam zamanı. İşiniz ne olursa olsun işinizi büyütmenin en iyi yolu arama motorlarında üst sıralarda olmaktan geçer. 

Günümüzde reklamlar dışında web sitenize ziyaretçi çekmek için SEO kriterlerine uymanız gerekiyor. 

Firma web sitenizi kurarken SEO için optimize yapmak, zaten yapacak çok fazla işiniz varsa gözünüzü korkutabilir. Size vereceğimiz basit 5 SEO ipucu ile sitenizde küçük dğeişiklikler yaparak trafiğinizi yükseltebilirsiniz. İyi bir çalışma reklam maliyetlerinizi düşürebilir veya daha fazlasına sahip olabilirsiniz. 

1 - Değişiklikleri takip edin

Hangi SEO işlemlerini yaparsanız yapın web sitenizi takip etmelisiniz . Profesyonel yardım almıyorsanız aşağıdaki gerçekleştirin. 

A) Trafiğinizi takip edin. Bir çok araç ile web site trafiğinizi takip edebilirsiniz. Ziyaretçi sayınız, hangi arama motorundan ziyaretçi çekiyorsunuz, hangi sayfalarınız daha popüler gibi bir çok bilgiyi takip edin. Eksikliklerinizi daha iyi göreceksiniz. 

B) SEO araçları kullanın. İlk önereceğimiz araç ücretsiz. "Google Keyword Planner" Bu araç Google Ads müşterilerine sunulan ücretsiz bir araçtır. Kullanabilmek için Google hesabınızda Google Ads hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu araç ile sektörünüz ile alakalı ahngi kelimeler ne kadar aratılıyor kaynağından öğrenebilirsiniz. 

Daha ileri seviye araçlar da mevcut fakat dolar kuru ile satıldığı için yüksek maliyetlere sebep olabilir. Denemek için  haftalık veya ücretsiz sürümlere bir göz atın. 

SEMrush
Ubersuggest
Keyword.io

2 - Net bir site yapısı oluşturun

Arama motorları, web siteleri kullanıcının site içinde gezinti yapacağı şekilde yapılandırılmış web sitelerini çok sever. Önce site yapınıza bakar.

Standart bir web sitesinden beklenen içerik yapısı aşağıdaki gibidir;

  • Sayfalar
  • Kategoriler
  • Alt Kategoriler
  • Başlıklar

Son olarak, site yapısını yeniden doğrulayan iç bağlantı (Yazı içindeki metinlerden diğer sayfalarınıza bağlantı verin)

Örnek: SEO'yu anlamak adlı yazımızı okuyarak doğru metin nasıl yazılır öğrenin. Ayrıca Bulut Web SEO ile genel olarak bilgi edinin. 

3 -  İçerik oluşturmaya öncelik verin

Kaliteli içerik oluşturmak son yıllardaki en iyi SEO trendi arasında. Google algoritması özgün ve kaliteli içeriğe önem veriyor. 

Yazılarınızı arama motoru botlarına değil, okuyuculara göre yazın. 

İçerik sadece metin değildir. Fotoğraflar ve video ile yazınızı destekleyin. Kurumsal işletme web siteleri için içerik oluşturmak zordur. Sizin bazı altın kurallar derledik. 5 dakikanızı ayırarak daha etkili içerik oluşturabilirsiniz. 

4 - Hem iç hem de dış bağlantılar kurmaya odaklanın

Web sitenizin iç bağlantılarını inşa ettiniz. Sıra geldi dış bağlantılara. Dış bağlantıları sadece dış sitelerden kendi web sitenize link almak olarak algılamayın. Benzer kategorideki web sitelerine çekinmeden dış bağlantı verin. Ticari işletme olduğunuz için rakiplerinize kesinlikle bağlantı vermeyin. 

5 - Mobil tasarıma öncelik verin 

Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığına dikkat edin. Mobil destğei yoksa sitenizi hemen yenileyin. Ayrıca içeriklerinizi de mobil cihazlarda uygun okunacak şekilde hazırlayın. 

Bulut Web Site üzerindeki btün web sitelerinde mobil tasarım desteği standart özellik olarak gelir. Siz de mobil ve SEO uyumlu firma web sitenizi kurmak için hazır web siteleri bağlantısını takip edin.

Sadece Bulut Web kullanan işletme sahiplerine ücretsiz SEO danışmanlığı verdiğimizi biliyor muydunuz? 

Bulut Web SEO hakkında detaylı bilgi edinin.