SEO optimizasyonu nedir?

SEO Nedir?

SEO, organik arama motoru sonuçlarıyla web sitenize gelen trafik miktarını ve kalitesini artırmanın bir uygulaması olan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. (Search engine optimization) Geniş SEO açıklaması için bağlantıdan devam edin. 

SEO tanımına neler giriyor?

SEO'nun gerçek anlamını anlamak için, bu tanımı parçalayalım:

Trafik kalitesi: Dünyadaki tüm ziyaretçileri web sitenize çekebilirsiniz, ancak sitenize geliyorlarsa.. Eğer elma satıyorsanız web sitenize elma ile ilgili bilgiler almak isteyenler ve elma satın almak isteyenleri çekmelisiniz.
Trafik miktarı: Site içeriğinizi arayan doğru insanları bu arama motoru sonuç sayfalarından (SERP) tıklama yapması trafiğinizi belirler. 
Organik sonuçlar: Reklamlar, birçok SERP’nin önemli bir bölümünü oluşturur. Organik trafik, ödemek zorunda olmadığınız trafiktir.

SEO nasıl çalışır?

Google (veya kullandığınız herhangi bir arama motoru), Internet’te bulabilecekleri tüm içeriklerle ilgili bilgileri toplayan bir tarayıcılara yani botlara sahiptir. Botlar, veriyi toplayarak arama motoru sonuçlarına ekler. Bu dizin daha sonra tüm bu verileri sorgunuzla eşleştirmeye çalışan bir algoritmayla beslenir. SEO ise bu algoritma içinde web sitenizi üst sıralarda çıkarma işlemlerinin bütünüdür. 

SERP Nedir

SEM Nedir

Organik SEO Nedir

Black Hat SEO Nedir

Daha fazla bilgi için üstteki bağlantıları kullanabilirsiniz.