Genel Ayarlar Panel Kullanımı

Genel ayarlar paneli sitenizin ilk kurulum ayarlarını, iletişim sayfanızı ve sosyal medya hesaplarının girildiği yerdir. 

Genel Ayarlar

Bu alanda yazılım versiyonunuzu ve lisans geçerlilik tarihini görebilirsiniz. Ayrıca logo, çoklu dil, tema seçimi ayarları da bu menüdedir. 

Version: Hangi Bulut Web Site yazılım versiyonunuzu kullandığınızı gösterir. Web sitenizde özel bir çalışma yaptırmadıysanız ve yeni tema seçtiyseniz sürekli en yeni sürümü kullanırsınız. 

Lisans Geçerlilik Tarihi: Yazılım lisans sürenizi gösterir. 

Yayın Modu: Bu alanda web sitenizi bakım modunu alabilir veya bakım modundan çıkabilirsiniz. Yönetici girişi yaptığınız için bakım modu size gözükmez. 

Site Adı: Bu alan web sitenizin adını belirler. Ana sayfada, tarayıcı adres alanının üst kısımdaki metni de belirler. SEO ile alakalıdır. 

Logo: Bu alana logonuzu eklersiniz. Png formatında olması önerilir. 

Favicon: Bu alana 32x32px ölçülerinde logo ikonunuzu eklemelisiniz. Yine tarayıcının üst kısmında gözüküyor. Png formatında olması önerilir. 

Yabancı Dil Logoları: Eğer sitenizde yabancı dil kullanıyorsanız ve her dil için farklı firma logosu eklemek isterseniz bu alanı kullanın. 

Çoklu Dil: Yabancı dil kullanımını aç / kapa yapabilirsiniz. 

Tema: Mevcut temalarınız bu istededir. 

Renk: Seçmiş olduğunuz temanın renklerini belirleyebilirsiniz. 

Firma Bilgileri

Bu alana ekleyeceğiniz bilgiler iletişim sayfanızda kullanılır. 

Firma adınız, telefon ve e-posta bilgileriniz girilebilir. Ayrıca Metin şeklinde çalıuşma saatleri ekleyebilirsiniz. 

SEO Ayarları

Ön Tanımlı Title: Ana sayfa haricinde içerik başlığının devamına buraya ekleyeceğiniz kelime gelir. Tarayıcının başlığında gözükür. Genelde marka veya firma adı kullanılır. Boş bırakabilirsiniz. 

Ön Tanımlı Description: Bu alana En fazla 2 cümle ile site hakkında bilgi vermelisiniz. Ana sayfa açıklamasıdır. Google arama sonuçlarında gözükür. 

Ön Tanımlı Keywords: Eskiden SEO için kullanılan bu alan artık tercih edilmiyor. Yine de kullanmak isterseniz anahtar kelimelerinizi birer virgül ile eklemelisiniz. Örnek: anahtar kelime, anahtar kelime 2, 

Başlık Sonunda Site adı Gösterimi: Ana sayfa hariç diğer sayfaların başlığında site adının gösterilmesini sağlar. 

Başlık Sonunda Ön Tanımlı Title Gösterimi: Ana sayfanız hariç, başlık sonunda Ön Tanımlı Title'a eklediğiniz yazıyı gösterip göstermeyeceğini belirlersiniz. 

Site Haritası: Burada gördüğünüz adres web site haritanızı gösterir. Bu adresi Google Webmaster Tools kullanırsanız sizden talep eder. Her yabancı dil için ayrı bir adres oluşur. 

Sosyal Medya

Bu alana sosyal medya hesaplarınızı girmelisiniz. Alt kısımda aç / kapa özelliği bulunur. Seçtiğiniz temaya göre değişiklik gösterebilir. 

Yönetici Ayarları

Bu alandan yönetici adını değiştirebilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. 

Diğer Ayarlar

Telif İmzası: Bu alan telif imzanızı atmak içindir. Firma adınız yeterli olabilir. 

Sistem Maili: Yazılımın mail gönderebilmek için kullanması gereken adrestir. Sadece alan adınıza ait bir email girmelisiniz .

Google Analytics Kodu: Site ziyaretçilerini Analytics ile takip edebilirsiniz. Google Analytics üzerinden aldığınız kodu bu alana giriniz. Örnek kod: UA-6560000-X 

Google Doğrulama Kodu: Google Webmaster Tools'a kayıt olurken Google bir kod verir. O kodu bu alana girmelisiniz. 

Google Adwords Kodu: Adwords reklamları kullanıyorsanız, Google sizden bazı kodları sitenize eklemenizi isteyebilir. 

Google Harita Kodu: İletişim sayfasında ve ana sayfada ulaşım haritanızı göstermek için bu alana harita kodunuzu girmelisiniz. 

Canlı Destek Kodu: Sitenizde canlı yardım kullanmak isterseniz, size verilen kodu buraya koyabilirsiniz. 

Whatsapp